вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane płoty drewniane ekspresowo się psują i mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy czar i cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać typy konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od należytego i dokładnego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego zależy wynik końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów rodzaj płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji zatem dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий